تاریخ : یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024
6
فرمانده انتظامی خوزستان خبر داد

دستگیری عوامل ۷۰ درصد تیراندازی‌ها در خوزستان/پیگیری راه‌اندازی گشت هوشمند

  • کد خبر : 8352
  • ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۲
فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به برخورد با عوامل تیراندازی و دارندگان سلاح در استان خوزستان گفت: امسال عوامل ۷۰ درصد تیراندازی‌ها در خوزستان شناسایی، دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند.

سردار سیدمحمود میرفیضی در صبحگاه مشترک نیروی انتظامی که امروز (۱۵ مهرماه) به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار کرد: عمدتا شعاری که برای هفته نیروی انتظامی انتخاب می‌شود، برگرفته از مطالبات حضرت آقا است. حضرت آقا یکسری مطالبات در حوزه پلیس در تراز انقلاب اسلامی دارد که اقداماتی در این زمینه در حال انجام است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و باید اقدامات با تلاش بیشتری انجام شوند.

وی افزود: حضرت آقا می‌فرماید امنیت یکی از اساسی‌ترین، ضروری‌ترین، مهم‌ترین و اصلی‌ترین نیاز یک ملت و کشور است. مهم‌ترین مشکل برای یک ملت و کشور زمانی رخ می‌دهد که مردم در محیط زندگی، کار یا تحصیل احساس ناامنی کنند.

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: شعار امسال هفته نیروی انتظامی “شهروند قانون‌مدار، پلیس خدمت‌گزار” تعیین شده است. عمدتا اگر شهروندان و مجریان قانون، قانون را رعایت کنند نباید مشکلی داشته باشیم.

میرفیضی با بیان اینکه همه خدمت‌گذاری‌ها باید در مدار ولایت انجام شود، گفت: در خصوص خدمت‌گزاری به مردم باید بتوانیم پاسخگوی مطالبات مردم باشیم و افزایش اعتماد، افزایش مقبولیت و محبوبیت و افزایش مرجعیت در حوزه تخصصی ایجاد شود و در این شرایط می‌توانیم بگوییم در حال حرکت به سمت پلیس تراز انقلاب اسلامی هستیم.  

وی افزود: امنیت می‌تواند هم وسیله و هم هدف باشد زیرا این دو در هم تنیده شده‌اند. حضرت آقا می‌فرماید باید همه اقدامات منجر به افزایش رضایت‌مندی مردم شود در غیر این صورت یک جایی از مسیر خارج شده‌اید. بنابراین افزایش رضایت‌مندی مردم جزو اولویت‌های حاکمیت نظام است.

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: برای دستیابی موارد مورد نظر نیروی انتظامی باید در راستای مطالبات مقام معظم رهبری، وظایف ذاتی فراجا و همچنین رسیدگی به مطالبات مردم اقدام شود. در حال حاضر مطالبه مردم از حاکمیت و نیروی انتظامی ایجاد فضای امن برای زندگی، رسیدگی به موقع به خواسته‌ها و نیازها، بهره‌مندی از خدمات اداری و انتظامی متناسب با شأن خود و پاکسازی محیط از مواردی مانند معتادان متجاهر یا فروشندگان مواد مخدر است.

وی عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم پاسخگوی خوبی در حوزه مطالبات مردم باشیم چند کار در حال انجام است و کارهایی نیز باید سرعت یابند که یکی از این کارها این است که امنیت نرم‌افزاری بر امنیت سخت‌افزاری مقدم شود. همچنین سرعت، دقت و صحت عمل در ارائه خدمات و وظایف باید لحاظ شود. مردم در مورد یکسری خدمات مطالبه دارند زیرا این خدمات با تاخیر انجام می‌شوند و روند کار نیز کمی اشکال دارد.

میرفیضی گفت: تقدم پیشگیری و پیش‌بینی بر برخورد باید در دستور کار قرار بگیرد و اگر در این خصوص به اشراف مد نظر برسیم می‌توانیم بسیاری از مسائل را پیش‌بینی کنیم تا در قالب پلیس پیشتاز اقدامات پیشگیرانه انجام شوند و نیازی به برخورد نداشته باشیم به گونه‌ای که حتی موضوعات امنیتی را به موضوع اجتماعی تبدیل کنیم تا موضوع اجتماعی با راهکار اجتماعی حل شود.

فرمانده انتظامی خوزستان عنوان کرد: هوشمندسازی و توسعه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های تعاملی با دستگاه‌های برون سازمانی موثر در تولید امنیت و موضوعات اجتماعی نیز باید مد نظر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در حال حرکت به سمت پلیس هوشمند و حرفه‌ای هستیم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، افزود: یکی از مهم‌ترین راهبردها در این حوزه، توسعه فناوری و هوشمندسازی است که در این حوزه به دنبال توسعه زیرساخت‌های فنی هستیم. ایجاد زیرساخت‌های فنی منجر به کاهش هزینه‌ها، شفاف‌سازی و سهولت در دسترسی به خدمات می‌شود.

میرفیضی بیان کرد: پلیس فتا، پلیس امنیت اقتصادی و سامانه‌هایی مانند ۱۹۷ نیز در این راستا فعال هستند و این اقدامات موجب کاهش هزینه‌ها، صیانت از مردم و همکاران و سهولت در دسترسی به خدمات، افزایش سرعت عمل و افزایش نظارت و کنترل می‌شود.

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: برای اینکه در این حوزه اقدامات موثرتری داشته باشیم، باید به پلیس هوشمند که موضوع خادم بودن را مطرح می‌کند، جامه عمل بپوشانیم. پلیس هوشمند پلیس پاسخگو را محقق می‌کند و با توجه به خروجی داده‌ها می‌تواند به عنوان یک ابزار کلیدی برای فرماندهان در حوزه تصمیم‌گیری‌ها کمک کند و در بحث تعیین حق السهم دستگاه‌هایی که در در تولید امنیت نقش دارند، تاثیرگذار باشد.  

وی با اشاره به اقدامات برنامه‌ریزی شده تا پایان امسال، بیان کرد: با توجه لزوم حضور پلیس ۱۱۰ در مکان‌هایی که امدادخواهان نیاز دارند، در حال پیگیری راه‌اندازی گشت هوشمند و سیستمی هستیم که احتمالا تا سه ماه آینده به نتیجه قطعی می‌رسد. همچنین تهیه و ترسیم کروکی آنلاین در سطح استان خوزستان راه‌اندازی می‌شود که با آن حتی در حوزه رفع نقاط حادثه‌خیز می‌توان برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داد.

میرفیضی در خصوص عملکرد نیروی انتظامی خوزستان گفت: فعالیت‌های امسال نیروی انتظامی با طرح نوروز آغاز شد و سپس طرح ماه مبارک رمضان، ماه‌های محرم و صفر و بعد طرح اربعین حسینی (ع) اجرا شد که مورد رضایت مقام معظم رهبری قرار گفت. با توجه به سالگرد حوادث سال گذشته طرح مقابله با فراخوان‌ها هم به خوبی اجرا شد.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به برخورد با عوامل تیراندازی و دارندگان سلاح در استان خوزستان، بیان کرد: امسال عوامل ۷۰ درصد تیراندازی‌ها در خوزستان شناسایی، دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند و یک هزار و ۸۵۰ قبضه انواع سلاح و بیش از ۵۲ هزار فشنگ کشف و ضبط شده و ۱۶ باند نیز متلاشی شده‌اند.

وی عنوان کرد: همچنین در این مدت بیش از ۴ تن موارد مخدر در استان خوزستان کشف شده که در این خصوص نسبت به سال گذشته حدود ۸ درصد افزایش داشته است اما جای کار بیشتری در این حوزه وجود دارد و با توجه به هدف‌گذاری انجام شده، تا پایان سال نتایج بهتری در این زمینه به دست می‌آید.  

میرفییضی افزود: در حوزه امنیت اقتصادی نیز به ارزش ۷۹۰ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است. ۱۵ میلیون لیتر سوخت قاچاق نیز کشف شده است و در کشفیات سوخت قاچاق هم حدود ۲۸۰ درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: در حوزه مقابله با زمین‌خواری نیز حدود ۳.۵ میلیون مترمربع با ارزش ریالی ۵۶۶ میلیارد تومان رفع تصرف شده است.

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه پرونده‌ها در حال کوچ از فضای حقیقی به فضای مجازی هستند، افزود: در حوزه فضای مجازی با پنج باند حرفه‌ای برخورد شده است که ۲۰ هزار بزه‌دیده داشته‌اند.

میرفیضی با تقدیر از فعالیت‌های نیروهای نیروی انتظامی گفت: در اربعین حسینی(ع) امسال بیش از ۱۳۸ هزار گذرنامه صادر شده است. در بحث مشاوره نیز بیش از ۳۶ هزار پرونده رسیدگی شده و حدود ۷۰ درصد این تعداد منجر به سازش شده است و قطعا این حوزه را تقویت خواهیم کرد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه : https://behinkhabar.ir/?p=8352

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
آموزش و پرورش خوزستان اجتماعی اخبار اندیکا اخبار اهواز اخبار ایران اخبار خرمشهر اخبار خوزستان اخبار شوش اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان استانداری خوزستان اقتصاد اهواز ایران تیم_شهید_علی_مدد_طاهری خوزستان دانشگاه شهید چمران اهواز دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دکتر حبیب حی‌بر دکتر سید محمد علوی سازمان آب و برق خوزستان سازمان جهاد کشاورزی خوزستان شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی شرکت لوله‌سازی اهواز علی خنیفر علی قربانی فولاد اکسین فولاد اکسین خوزستان مجلس شورای اسلامی محمد سبزه زاری محمد سبزه‌زاری محمد کعب عمیر محمد کعب‌عمیر مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی مدیرکل هواشناسی خوزستان مذهبی مرکز بهداشت خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز هواشناسی خوزستان ورزش وزارت آموزش و پرورش پیشرفت_ایران پیشرفت_خوزستان کوروش مودت