بهین خبر

دوشنبه 25 اسفند 1399
دسته بندی: فرهنگی
کد خبر: 360

برگزیدگان مهرواره ادبی "قاب عکس آفتاب" خوزستان معرفی شدند

برگزیدگان نخستین مهرواره ادبی استانی قاب عکس آفتاب با همکاری کانون پرورش فکری خوزستان و معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز معرفی شدند.

رویا پروین، محدثه الماسی و فاطمه رشیدی؛ هیات‌ داوران نخستین مهرواره ادبی استانی قاب عکس آفتاب، در بخش دلنوشته گروه سنی بالای ۱۲ سال (نونگاه)، نگار گچ‌پزان از بهبهان، وینا دهداری‌نژاد از بهبهان، رضوان صادق از بستان و ریحانه بختیاری‌نژاد از گتوند را به عنوان نفرات برگزیده معرفی کرد.

در این بخش و گروه سنی مونا بهوندی از رامهرمز، رقیه فریسی از بستان و مریم زکی‌زاده از اهواز شایسته تقدیر شناخته شدند.

در گروه سنی بالای ۱۵ سال (نوجوان) بخش دلنوشته نیز رتبه‌های برگزیده به عسل رضایی از اهواز، شکیبا قنواتی از ماهشهر و روژان رستمی از اهواز رسید. در این بخش نیز هیات ‌داوران آثار حدیث طالب از اهواز، نغمه هزاروند از باغملک، معصومه عابدی از اهواز و آیه سادات آذریان از دزفول را شایسته تقدیر دانست.

در بخش شعر نخستین مهرواره ادبی استانی قاب عکس آفتاب در گروه سنی بالای ۱۵ سال سنا امرائی از اهواز، آتنا دهقانی مدیسه از اهواز و ریحانه کلانتر از گتوند، رتبه‌های برتر را کسب کردند.

تنها برگزیده گروه سنی بالای ۱۸ سال (بزرگسال) بخش شعر این رویداد ادبی حسین بازپور از اهواز بود که از سوی هیات ‌داوران به عنوان تک اثر برتر معرفی شد.

در بخش داستان، گروه سنی بالای ۱۲ سال (نو نگاه) نخستین مهرواره ادبی استانی قاب عکس آفتاب ستایش سرکهکی از رامهرمز، زهرا بابامندنی از دزفول و سوفیا رضایی از اهواز شدند و از فاطمه زکی‌زاد تقدیر به عمل آمد.

پریا ماهان‌پور از شهرستان دزفول نیز تنها برگزیده بخش داستان در گروه سنی بالای ۱۵ سال (نوجوان) شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان، در این رویداد ادبی ۱۳۷ اثر در مرحله پایانی در سه بخش شعر، داستان کوتاه و متن ادبی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

فراخوان نخستین مهرواره ادبی استانی قاب عکس آفتاب با محوریت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان و معاونت فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۹ منتشر شد.

این مهرواره در سه بخش شعر، داستان کوتاه و متن ادبی برگزار شد و کودکان و نوجوانان بالای ۱۲ سال (نونگاه)، بالای ۱۵ سال (نوجوان) و بالای ۱۸ سال (بزرگسال) می‌توانستند آثار ادبی خود را با موضوع شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به این مهرواره ارسال کنند.آخرین اخبار

اخبار پربیننده

اخبار مرتبط

طراحی و پیاده سازی: راد وب