بهین خبر

سه شنبه 28 بهمن 1399
دسته بندی: سیاسی
کد خبر: 335

دستگاه‌های اجرایی خوزستان هماهنگ باشند / از اختلافات پرهیز کنید

استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان گفت: همه یک‌صدا به دنبال توسعه خوزستان باشند و از اختلافات پرهیز کنند و برای همدیگر حاشیه درست نکنند.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در خصوص اولویت‌های کاری خود در خوزستان، اظهار کرد: در این روزها قبل از هر چیز و برای کوتاه‌مدت، اولویت همه باید کنترل و مهار کرونا باشد.

وی افزود: شرایط به سرعت در حال وخیم شدن است و تعداد قابل توجهی از شهرهای خوزستان در وضعیت قرمز، تعدادی نارنجی و تعدادی زرد هستند در حالی که همه شهرها در حال پیش رفتن به سمت آبی بود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در چند روز اول، بیشترین هم و غم من، مباحث مربوط به کرونا است؛ ما در سرزمینی قبیله‌ای با فرهنگ و آداب خاص هستیم و معمولا افراد جامعه، دور هم جمع می‌شوند. همه باید بدانند حضور در مراسم عزا برای بیان تسلیت و یا حضور در مراسم عروسی برای شادباش عروس و داماد، به طور ناخواسته موجب ابتلای ده‌ها نفر دیگر می‌شود و حتی ممکن است منجر به مرگ برخی افراد و عزای خانواده‌ها شود.

وی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: از مردم می‌خواهیم در اجتماعات و مراسم شرکت نکنند تا از این حالت، نجات پیدا کنیم.

سلیمانی‌دشتکی بیان کرد: احتمالا در یکی دو روز آینده جلسه معارفه من برگزار شود که تقاضا دارم در این شرایط کرونا، مردم برای استقبال حضور پیدا نکنند و پلاکارد، گل یا چیزهای دیگر را در اختیار امور خیریه قرار دهند و اگر نیت دارند، به نیازمندان بدهند.

وی گفت: در دو سه هفته آینده، طراحی و برنامه‌ریزی دارم. فصل بودجه است و برای تخصیص اعتبارات آخر سال و نیز برای تدوین بودجه سال ۱۴۰۰ و اولویت‌ها و مشکلاتی مانند فاضلاب و روان‌آب‌ها باید سریع تصمیم‌گیری شود بنابراین باید دنبال اعتبارات باشیم و برنامه‌ریزی کنیم و بعد با آرام‌تر شدن شرایط کرونا، دید و بازدیدها را خواهم داشت و خدمت همه دوستان خواهم بود.

استاندار خوزستان بیان کرد: با مجمع نمایندگان دو جلسه برگزار کرده‌ایم. در یکی از این جلسات در خدمت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و ۱۰ نفر از نمایندگان خوزستان بودیم. جلسه دیگری نیز با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی داشتم که در این جلسه، مشکلات، راه‌های جذب اعتبار، روش تعامل و رایزنی قوی‌تر با مسئولان ملی و نهادها و هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری بررسی و تقسیم کار خوبی انجام شد.

سلیمانی‌دشتکی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی، حاکمیتی، امنیتی، ارتش، سپاه، نماینده ولی فقیه در خوزستان، ائمه جمعه، بزرگان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کسانی که مسئولیتی در سطح ملی دارند و کل نظام، باید هم‌افزایی داشته باشند و هم و غم آن‌ها باید دوری از حاشیه و پرداختن به متن، یعنی رفع مشکلات مردم باشد.

وی گفت: از همه دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم که قوی، هماهنگ و همدل با مردم پیش بروند.

استاندار خوزستان که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: از اعضای سایر نهادها به ویژه اعضای شورای تامین، تقاضا دارم وحدت و همکاری قوی داشته باشند و همه یک‌صدا به دنبال توسعه خوزستان باشند و از اختلافات پرهیز کنند و برای همدیگر حاشیه درست نکنند.آخرین اخبار

اخبار پربیننده

اخبار مرتبط

طراحی و پیاده سازی: راد وب