بهین خبر

شنبه 08 آذر 1399
دسته بندی: گردشگری
کد خبر: 238

ثبت محوطه کوهساران اهواز در فهرست آثار ملی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت: با تلاش مجموعه این اداره‌کل، اداره میراث فرهنگی اهواز، انجمن‌های مردم‌نهاد و دوستداران میراث فرهنگی، محوطه باستانی کوهساران اهواز در فهرست آثار ملی ثبت شد.

سیدحکمت‌الله موسوی با اعلام این خبر افزود: پیرو جلسه برگزارشده در تاریخ ۲۶ آبان‌ماه گذشته شورای ملی ثبت آثار تاریخی فرهنگی غیرمنقول، محوطه کوهساران اهواز واقع در کوی شهید قاسم سلیمانی (منبع آب) واجد ثبت در فهرست آثار ملی شناخته شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره‌کل میراث فرهنگی خوزستان، او با بیان این‌که محوطه تاریخی کوهساران با شماره ۳۳۱۴۵ در فهرست آثار ملی ثبت شد، ادامه داد: این موضوع درحال طی فرآیند صدور حکم و ابلاغ ثبت به مراجع ذیربط است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان بیان کرد: قرار گرفتن محوطه کوهساران در فهرست آثار ملی، برگ زرینی برای شهر اهواز است که با تلاش مجموعه اداره‌کل میراث فرهنگی خوزستان، اداره اهواز، انجمن‌های مردم‌نهاد و دوستداران میراث فرهنگی، حاصل شد.

او اضافه کرد: با ثبت این محوطه ارزشمند، حفاظت از آن بیش از پیش اهمیت پیدا کرده و الزامی است و هرگونه اقدام که منجر به تخریب یا آسیب به اثر شود، ممنوع است.آخرین اخبار

اخبار پربیننده

اخبار مرتبط

طراحی و پیاده سازی: راد وب