بهین خبر

شنبه 24 آبان 1399
دسته: سلامت
کد خبر: 229
زمان: 1399/08/24

نوزاد سنگین وزن خرمشهری، دومین نوزاد سنگین ایران

رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر از تولد دومین نوزاد سنگین وزن کشور در خرمشهر خبر داد.

دکتر آرش نقدی اظهار کرد: با تلاش متخصص زنان و زایمان و دو نفر از کارشناسان مجرب مامایی، نوزاد خرمشهری با وزن ۵ کیلو و ۷۳۰ گرم در بلوک زایمان این بیمارستان به روش طبیعی به دنیا آمد.

وی افزود: نوزاد پسر به دنیا آمده، چهارمین فرزند مادر جوان ۲۴ساله خرمشهری است که به صورت طبیعی پا به جهان نهاده است. این در صورتی است که سه فرزند قبلی این مادر حین زایمان وزن طبیعی داشته‌اند. خوشبختانه مادر و فرزند با حال مساعد یک روز پس از زایمان از بیمارستان مرخص شدند.

نقدی گفت: با توجه به اینکه زایمان طبیعی یکی از شاخص‌های وزارت بهداشت است، سیاست‌های این مرکز نیز در راستای توصیه مادران به انجام زایمان طبیعی، به روش‌های متداول بوده است.

وی بیان کرد: مادران باردار، طی دوران بارداری در کلاس‌هایی که توسط کارشناسان مامایی در این مرکز اداره می‌شود، شرکت کرده و با روش‌های علمی مراقبت دوران بارداری آشنا می‌شوند که این آگاهی به آن‌ها در پذیرش و انجام زایمان طبیعی بسیار کمک می‌کند. در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامتی مادران، این کلاس‌ها به صورت مجازی توسط کارشناس مادران برگزار می شود. 

رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر گفت: مقام اول سنگین وزنی را نوزاد یزدی با وزن ۵ کیلو و ۸۰۰ گرم که در سال ۹۸ به صورت سزارین متولد شده، به خود اختصاص داده بود و این نوزاد خرمشهری با ۷۰ گرم کمتر، با زایمان طبیعی دومین نوزاد سنگین وزن ایرانی لقب گرفت.آخرین اخبار

اخبار پربیننده

اخبار مرتبط

طراحی و پیاده سازی: راد وب